5 کارت یوگی اوه که باید ممنوعه باقی بمانند ( و 5 تا که باید از ممنوعیت خارج بشوند )

یوگی اوه ایران:
5 کارت یوگی اوه که باید ممنوعه باقی بمانند ( و 5 تا که باید از ممنوعیت خارج بشوند )

برخی از کارت های یوگی اوه آنقدر قوی هستند که باید ممنوعه باقی بمانند، در حالی که بعضی از آنها مستحق آن نیستند و باید از لیست ممنوعیت خارج شوند! اینجا 5 نمونه از هر یک برای شما آورده ایم.
بازی یوگی اوه مانند بسیاری از بازی های کارتی دیگر نیست که با کارت های قدیمی آن دیگر نتوان بازی کرد. این بدان معناست که کارتهایی که در اولین انتشار بازی ارائه شده اند، میتوانند امروزه در بازی استفاده شوند، به شرطی که در لیست رسمی ممنوعیت بازی نباشند. هر سال که کارت های جدید زیادی عرضه میشود، استراتژی های جدیدی به وجود می آیند که با به میدان آمدن آنها بسیاری از کارت های قدیمی از میان میروند.
به زبان دیگر، بعضی کارت ها به دلیل بیش از حد خوب بودن در دوران اول پیدایش بازی، ممنوع می شوند اما از آن زمان دیگر قدرت را از دست داده اند و می توانند بدون ایجاد تاثیر زیاد به بازی برگردند. بعضی از کارتها هرگز نباید به بازی برگردند، در حالی که دیگر کارت ها می توانند دوباره وارد بازی شوند.

محسن قاسمی
۲۳ / ۷ / ۱۳۹۹
0 نظر

10. ممنوع بمان: Cold Wave

Cold Wave

"موج سرد" یا همان "Cold Wave" یکی از قوی ترین کارت های قفل کننده است که تاکنون چاپ شده است. این کارت جادویی به طور کامل استفاده از کارت Spell و Trap را قفل می کند و 2/3 کارت ها را بی استفاده می کند. در حالی که کاربر خود را از استفاده از آن کارت ها نیز محروم می کند. دک هایی که کاملاً روی کارتهای هیولا تمرکز دارند می توانند از آن استفاده شگفت انگیزی کرده و بدون هیچ ضرری از آن استفاده کنند.

بنابراین بسیاری از دک های فعلی به کارت های Spell یا Trap تکیه می کنند و از دست دادن توانایی استفاده از آنها بسیار تأثیرگذار است. "موج سرد" باعث می شود اول رفتن حتی بهتر از آنچه که در حال حاضر است انجام شود، زیرا شما نوبت حریف خود را نیز قفل می کنید و می توانید در نوبت بعد حریف خود را نابود کنید.

9. ممنوعیت را بردارید: Harpie's Feather Duster

Harpie's Feather Duster

" Harpie's Feather Duster " از سال ها قبل کارتی ممنوع بوده و برای مدتی دلیل خوبی داشت. توانایی از بین بردن تمام کارت های Spell و Trap که حریف کنترل می کند، فوق العاده قدرتمند است. با این حال، " Harpie's Feather Duster " از " Raigeki " قدرتمندتر که نیست؟

باید بدانید که "Raigeki" ممنوع اعلام نشده است و زمان آن فرا رسیده است که " Harpie's Feather Duster " به آن بپیوندد زیرا رسما از اوج خود گذشته است. در حالی که یک کارت قوی است، اما این یک کارت بازی شکن نیست و می تواند بدون ایجاد تغییر عظیم به بازی برگردد.

8. ممنوع بمان: Graceful Charity

Graceful Charity

" Graceful Charity "یکی از بهترین کارت های Draw است که تاکنون چاپ شده است، مسلماً حتی از " Pot of Greed " نیز بهتر است. اثر آن فقط با گذشت زمان بهبود یافته است، زیرا توانایی دور انداختن دو کارت هنگام برداشتن سه کارت با هر آپدیت بهبود می یابد.

بنابراین بسیاری از کارت ها می خواهند هنگام بازی بزرگ در قبرستان حضور داشته باشند، به این معنی که توانایی راه اندازی قبرستان هنگام برداشتن کارت ها فوق العاده قدرتمند است.

7. ممنوعیت را بردارید: Fishborg Blaster

Fishborg Blaster

" Fishborg Blaster " تعریفی است از کارت هایی که دیگر در اوج خود نیستند. همیشه داشتن یک احضار ویژه از طریق دست عالی است، با این حال، " Fishborg Blaster " برای این کار احتیاج دارد که هنگام داشتن یک هیولای آب سطح 3 یا پایین تر، یک کارت را از دستتان به قبرستان بفرستید. اگرچه این یک اثر خوب است، اما گزینه های بهتری برای استفاده در میدان بازی فعلی وجود دارد.

این یک هیولای تیونر یا همان "Tuner" است، بنابراین می توان از آن برای رسیدن به " Crystron Halqifibrax " استفاده کرد، اما منابع زیادی برای احضار شدن نیاز دارد و کارت های خیلی بهتری نسبت به این وجود دارد.

6. ممنوع بمان: Card of safe Return

Card of safe Return

" Card of safe Return " یکی از قدرتمند ترین کارت هایی است که در Yu-Gi-Oh چاپ شده است! هر زمان هیولایی از قبرستان احضار ویژه شود، شما یک کارت از دک خود برمی دارید. این قابلیت نیز یک بار در هر نوبت نیست، بدین معنی که شما می توانید مقدار کارتهای دیوانه واری را در یک نوبت، بیش از هر طلسم Draw دیگری، بردارید.

بسیاری از دک ها اکنون می توانند از گورستان احضار ویژه کنند و باعث میشود که این کارت به این اندازه قدرتمند باشد. تازه شما میتوانید همزمان 2 کپی از این کارت را فعال داشته باشید تا مقدار کارت هایی که بر می دارید دو برابر شود!!!

اگر این کارت رو از ممنوعیت بردارن پامیشم میرم یقه پگاسوس رو میگیرم مجبورش میکنم اون یکی چشمش که براش مونده بده من!!!

5. ممنوعیت را بردارید: Thunder Dragon Colossus

Thunder Dragon Colossus

" Thunder Dragon Colossus " در لیست ممنوعیت قرار گرفت چرا که در آن زمان در هر Deck متا یک کپی از این کارت می دید، اما یک ممنوعیت غیرضروری بود. " Thunder Dragon Colossus " یک کارت عالی است، زیرا که حریف نمی تواند کارت ها را از Deck به دست خود اضافه کند، مگر با Draw کردن آنها.

کارت های زیادی وجود دارد که می توانند " Thunder Dragon Colossus " را کنار بیندازند و دیگر تهدید محسوب نشود و این کارت ها معمولا در هر دک متا ای پیدا می شود.

البته اینجا توی تیم یوگی اوه ایران یکی از بچه دک Thunder Dragon داشت و ما همش ازش می باختیم. از وقتی این کارت بن شده حالا همش ما برنده میشیم. من که امیدوارم از لیست ممنوعیت بیرون نیاد.😂

4. ممنوع بمان: Royal Oppression

Royal Oppression

«ظلم سلطنتی» یکی از بهترین Floodgate هایی است که تاکنون چاپ شده است. با هزینه ای ناچیز 800 امتیاز زندگی، به بازیکنان این امکان را می دهد که یک احضار ویژه یا ویژگی را که باعث احضار ویژه یک هیولا می شود، نفی کنند. هر دو بازیکن قادر به استفاده از این اثر هستند، با این حال، هیچ کاری برای هیولا های موجود در زمین نمی کند.

این بدان معنی است که شما می توانید زمین خود را تنظیم کنید و Royal Oppression را Set کنید تا در نوبت حریف خود از آن استفاده کنید. این امر منجر به عدم توانایی آنها در احضار ویژه و در عین حال مراقب از زمین شما می شود، کاری که انجام آن در متا فعلی تقریباً غیرممکن است.

3. ممنوعیت را بردارید: Giant Trunade

Giant Trunade

" Giant Trunade " یک کارت عالی است، با این حال، این کارتی است که اگر دوباره به بازی برگردد کار زیادی نمی کند. در بسیاری از موارد، شما می خواهید کارت های Spell و Trap را نابود کنید نه اینکه فقط آنها را به دست برگردانید، مخصوصاً با مواردی مانند " Mystic Mine " و سایر Floodgate ها.

خارج از موقعیت های بسیار خاص، " Giant Trunade " آن چیزی نیست که بخواهید در دست خود داشته باشید، زیرا فقط کارت های مشکل را به طور موقت حذف می کند نه اینکه کاملا از شر آنها خلاص شوید. تا زمانی که تضمین نکنید حریف خود را در نوبت استفاده از آن شکست می دهید، " Giant Trunade " چندان عالی نیست.

2. ممنوع بمان: Painful Choice

Painful Choice

" انتخاب دردناک " در نخستین روزهای بازی فرارسیده به طور فاحشی قوی بود و از آن زمان تاکنون فقط بهبود یافته است. اگر " انتخاب دردناک " در بازی مدرن بود، عملاً هر دک آن را استفاده می کرد.

اینکه بتوانید چهار کارت به قبرستان ارسال کنید در حالی که یک کارت به دست اضافه می کنید، یک اثر کاملاً قدرتمندانه است که با بسیاری از کارتهایی که دوست دارند اکنون در قبرستان باشند، بازی را نابود می کند. توانایی ارسال فقط یک کارت به قبرستان بسیار خوب است، کارتهایی که این کار را انجام می دهند یا ممنوع و یا محدود هستند، بنابراین ارسال همزمان 4 کارت برای حضور در یوگی اوه اصلا خوب نیست!

1. ممنوعیت را بردارید: Yata-Garasu

Yata-Garasu

" Yata-Garasu " یکی از منفورترین کارتهای روز بود، و دک " Yata-Garasu " یکی از بهترین دک در تاریخ بازی بود. با این حال، استفاده از "یاتا-گاراسو" به آسانی گذشته نیست، زیرا تخریب میدان حریف برای استفاده از تأثیر آن بسیار دشوارتر است.

دلیل خوب بودن "یاتا-گاراسو" بخاطر وجود دک ای بود که می توانست از دست حریف شما خلاص شود و از برداشتن کارتهای جدید جلوگیری کند. احتمال استفاده از اثر "یاتا-گاراسو" در حال حاضر کم است و تأثیر آن حتی کمتر است.